​ShSKUK: Po trajtohen 11 pacientë nga Covid-19

11 pacientë po trajtohen nga Covid-19 në klinikat Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme. 7 pacientë të konfirmuar me Covid-19, 4 post- Covid-19.

Me oksigjeno-terapi janë 6 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv po trajtohen 2 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 6 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 2 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 1 pacient

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

I vuri zjarrin pyllit në fshatin Koçanaj, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori

Story i radhës

Pse duhet të hekurosni rrobat nga ana tjetër?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish