ShSKUK: Në trajtim 12 pacientë të konfirmuar me COVID-19, 8 post-Covid

12 pacientë të konfirmuar me coronavirus dhe tetë të tjerë post-COVID po marrin trajtim mjekësor në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

Me oksigjeno-terapi janë 10 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv po trajtohen katër pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 12 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 4 pacientë

Spitali i Gjilanit, 1 pacient

Spitali i Pejës, 3 pacientë. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kishte ardhur nga Përmeti me çantën plot kapsolla, do i shiste në Durrës. Arrestohet 32-vjeçari me bashkëpunëtorët

Story i radhës

Dy të vrarë nga bombardimet në Kiev

Të fundit nga