ShSKUK: 91 pacientë në oksigjenoterapi

126 pacientë po trajtohen nga Covid-19, në kuadër të klinikave klinikat Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme.

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) njofton se 91 pacientë janë me oksigjeno-terapi, kurse 9 pacientë në Mjekim Intensiv.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 55 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 9 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 3 pacientë

Spitali i Prizrenit, 12 pacientë

Spitali i Gjilanit, 16 pacientë

Spitali i Pejës, 4 pacientë

Spitali i Gjakovës, 10 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 1 pacient

Spitali i Ferizajt, 10 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pëson infarkt duke drejtuar motoçikletën, ndërron jetë 63-vjeçari në Lushnjë

Story i radhës

Afera e inceneratorëve, Jorida Tabaku flet pas takimit me kreun e SPAK: Për çfarë diskutuam

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish