SHSKUK: 844 pacientë të shtrirë, 38 në gjendje të rëndë

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës njofton se në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 844 pacientë.

700 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2

38 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore

674 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë

Në QKUK janë të shtrirë 352 pacientë:

303, të konfirmuar me Sars Cov-2

16, në gjendje të rënduar

309, me oksigjeno-terapi

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave:

Klinika Infektive, 114 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësia Sportive), 70 pacientë

Klinika Infektive III ( Interno), 52 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 83 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 3 pacientë

Mjekimi Intensiv -COVID, 19 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 11 pacientë

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 492 pacientë:

397- të konfirmuar pozitivë

22- në gjendje të rënduar shëndetësore

365- me oksigjeno-terapi

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas spitaleve të përgjithshme:

Spitali i Prizrenit, 110 pacientë

Spitali i Gjakovës, 64 pacientë

Spitali i Pejës, 94 pacientë

Spitali i Gjilanit, 92 pacientë

Spitali i Ferizajt, 68 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 45 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 19 pacientë

Ngjarja paraprake

Do të vendosin drejtësi në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë

Ngjarja e ardhëshme

Të presësh në këtë jetë është e kotë, mësimi i vyer i Samuel Beket

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian