ShSKUK: 20 pacientë të kofirmuar me Covid-19 pozitiv

20 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë janë duke u trajtuar në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

Sipas njoftimit, në trajtim mjekësor janë edhe 25 pacientë të tjerë post-Covid-19.

“Me oksigjeno-terapi janë 20 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv po trajtohen 5 pacientë”, thuhet në njoftim.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 28 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 5 pacientë

Spitali i Gjilanit, 4 pacientë

Spitali i Pejës, 4 pacientë

Spitali i Gjakovës, 1 pacient

Spitali i Ferizajt, 3 pacientë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Në kërkim ndërkombëtar për vrasja, arrestohet lezhjani

Story i radhës

Kush do e mbaj “bajrakun” e Aleancës, Taravari apo Sela!?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish