Shqiptohen 1500 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID-19

Qytetarët po vazhdojnë që të gjobiten përshkak që nuk po respektojnë masat e vendosura për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Që nga hyrja në fuqi e masave policia për çdo ditë ka shqiptuar mijëra gjoba.

Vetëm në këtë 24 orësh, Policia e Kosovës shqiptoi gjobë për 1500 persona.

Ata nuk i përfillën masat që qeveria dhe institucionet shëndetësore i vendosën për mbrojtje nga infektimi me virusin vdekjeprurës. 

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

ДЗС: Попишани вкупно 1 132 484 лица, 353 256 домаќинства и 480 364 станови

Ngjarja e ardhëshme

Rita Ora shfaq stilin e saj pa të meta

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian