Shqiptarja e Kosovës flet për të ardhmen e saj në Real Madrid

Kosovare Asllani, futbollistja me origjinë nga Kosova, që e përfaqëson Suedinë dhe luan për Real Madridin, së fundi ka dhënë një intervistë për Aftonbladet.

Gjatë intervistës, ajo tregoi që e ardhmja e saj në Real Madrid është ende e paqartë.

– A ka qenë çdo gjë që e keni paramenduar, të jeni pjesë e Real Madridit?

“Mendoj qe kemi të gjitha predispozitat të jemi ekip i madh në Evropë. E gjithë rruga ka qenë inspiruese për mua, pasi që ardhja në Real Madrid ishte ëndërr e fëmijërisë. Në Spanjë, menjeherë e vëren që futbolli është çdo gjë.

Poashtu, edhe futbolli i vajzave është duke u rritur. Sa i përket fansave, Spanja është e pakrahasueshme me cilindo vend tjetër. Në çdo klub, pa marrë parasysh se a është klub i vajzave apo i djemve, ka interesim të madh. Një aspekt pozitiv ka qenë që ne kemi pasur vëmendje që nga fillimi dhe kjo na ka ndihmuar.”

– Si jeni përballur me pritshmëritë e larta, duke e përfaqësuar një klub si Real Madrid?
“Të qenit pjesë e Real Madrid, duhet ta kesh në ADN fitoren. Këtë e kerkojmë ne të gjitha lojtaret që luajmë për klubin. Fitorja është çdo gjë. Është viti i parë si Real Madrid (pasi klubi më parë quhej ndryshe: CD Tacon) dhe menjëherë jemi në majë. Kjo tregon çdo gjë.

Fokusi yne është i qartë: ta vendosim klubin në krye të Champions League. Kjo është e tëra.”

Më tej, Asllani foli edhe për të ardhmen e saj te skuadra madrilene.

Ngjarja paraprake

Vjen një projekt i ri nga Enrik (VIDEO)

Ngjarja e ardhëshme

Prej cilës lloj britme reagojmë më shpejt? Përgjigja mund t’ju befasojë

të fundit nga

Bora mbulon Bergamon

Bora mbulon Bergamon, shtyhet fillimi i ndeshjes Atalanta-Villareali. Grupi F është në

AlbanianEnglishMacedonian