Shqiptari shënues i dyfishtë, përmbysi ekipin grek 

Atalanta ka shënuar fitore shumë të vështirë me rezultat 2:1 ndaj Olympiacos Piraeus, në ndeshjen e parë të 1/16-ës së finales së Europa League në futboll.  

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti, ka luajtur tërë takimin, duke treguar lojë të madhe. 

Ai është i trim i ndeshjes, shënues i dyfishtë.

Soares në minutën e 16-të kaloi në epërsi ekipin grek. 

Gjimshiti, si asnjëherë më parë, doli në skenë duke shënuar dy gola brenda dy minutave, në minutën e 61-të dhe të 63-të për fitoren e madje të Atalantës. Golin e parë e shënoi me kokë, ndërsa të dytin nga afërsia.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rritja e pagës minimale mori dritë jeshile nga Komisioni për punë dhe politikë sociale

Story i radhës

Mësoni për disa sekonda nëse ju rrinë më mirë flokët e shkurtra apo të gjata

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish