Shqiptari nga balta tek përballja me Messin dhe Ronaldon në Champions

Futbollisti Myrto Uzuni është një shembull frymëzimi për të rinjtë shqiptarë që mendojnë të tërhiqen kur nuk arrijnë të shohin dot dritë në fund të tunelit.

Beratasi, siç demonstron edhe kjo foto dikur luante me moshat në kushte të mjera, ndërsa sot goglat e vendosën në të njëjtin grup me Barcelonën dhe Juventusin, teksa do të përballet me 2 futbollistët më të mirë në botë, Messin dhe Cristinao Ronaldon.

Uzuni iu bashkuar gjigantëve të Hungarisë, Ferencvaroshit, ku do të përfitojë plot 300 mijë euro në sezon, teksa arriti të shkruante menjëherë historinë me këtë klub.

1.8 milionë euro pagoi klubi i Ferencavaroshit në arkat e Lokomotivës së Zagrebit për të siguruar shërbimet e futbollistit beratas.

Ngjarja paraprake

Murrizi: Këshilli Politik organ kopil që nuk i dihet baba. Politikanët as frymë nuk marrin pa ndërkombëtarët

Ngjarja e ardhëshme

Iljazaj: Problemi zgjedhor fillon me ndryshimet kushtetuese të njëanshme

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian