Shqiptari kërkon edhe një mandat në krye të Federatës së Maqedonisë së Veriut

Muamed Sejdini edhe zyrtarisht është kandidat për një mandat si president i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut. 

“Sot në Kërçovë, u mbajt Asambleja e OFS Kërçovës, ku delegatët i dhanë mbështetje të plotë Mattit. OFS Kërçova e emëroi Sejdinin si kandidat për t’u rizgjedhur i pari i Federatës së Futbollit.

Le të kujtojmë se Sejdini ka deklaruar në mënyrë të përsëritur se ai do të kandidojë për një mandat të ri në krye të FFM-së dhe vetëm nëse OFS Kërçova i jep atij mbështetje.

Kjo mbështetje iu dha, kështu që kandidatura e tij është zyrtare”, ka shkruar mes të tjera “Sportmedia”.

Ngjarja paraprake

“Arsimi do të jetë dyfishimi i arsimit”, Rama publikon gafën e radhës të PD-së

Ngjarja e ardhëshme

Ish ministri Bashkim Ameti zgjidhet NOTER

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian