Shqipëria në krizë për vaj ushqimor. Bekteshi: RMV del garant për ta furnizuar

Duke filluar nga nesër vendi ynë do të furnizojë me vaj lule dielli Shqipërinë.

Ky lajm u bë me dije nga ministri i financave, Kreshnik Bekteshi gjatë një takimi me homologen e tij ministren e Financave të Shqipërisë Delina Ibrahimaj.

Ministrja Ibrahimaj tha se vaji i lulediellit importohej nga Ukraina, por kohët e fundit ka pasur mungesa në treg, gjithashtu kjo marrëveshje e nënshkruar me shtetin fqinj është në kuadër të “Open Balkan”.

Story i mëparshëm

Bashkëpunimi tregtar mes RMV-së dhe Shqipërisë, nga nesër RMV eksporton vaj luledielli në Shqipëri

Story i radhës

Android 13: Çdo gjë që dimë rreth versionit të ardhshëm

Të fundit nga

Duka uron Flamurtarin

Flamurtari i Vlorës feston sot 100-vjetorin e krijimit të klubit. Të shumta kanë qenë urimet për