Shqipëria e fundit në Evropë për testimet, reagon Presidenti Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta thotë se është shqetësuese që Shqipëria është e fundit në Evropë sa i përket numrit të testeve të kryera.

Sipas tij, kjo kërkesë është sot urgjencë për shkak se rastet e të infektuarve janë rritur me 11 herë krahasuar me muajin prill.

Reagimi i plotë

Është shumë shqetësuese që Shqipëria është e fundit në Evropë për numrin e testimeve të kryera.

Testimi është veprim themelor sepse i hap rrugën gjurmimit dhe trajtimit të bazuar mbi diagnozë.

OBSH ka qenë shumë e qartë që në momentin kur pandemia COVID-19 u shfaq, duke kërkuar: TESTIM! TESTIM! TESTIM!

Kjo kërkesë është sot më urgjente se kurrë pasi rastet e të infektuarve, krahasuar me muajin prillin, janë rritur me mbi 11 herë.

Ngjarja paraprake

Wilshere pritet ta vazhdoj karrierën në MLS

Ngjarja e ardhëshme

Pamje nga aksioni i nxjerrjes së veturës që ra në Liqenin Artificial në Mitrovicë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian