Shqipëri, SPAK nxjerr urdhërarreste të tjera për inceneratorët

Prokuroria Anti-Korrupsion në Shqipëri, SPAK, ka firmosur urdhërarreste të tjera lidhur me hetimet për inceneratorët.

Klan News mëson se janë nxjerrë nëntë urdhërarreste të tjera nga SPAK.

Këto urdhërarreste po ekzekutohen nga policia, ndërsa për momentin nuk dihen ende emra. Një nga urdhërarrestet e lëshuara është për Florian Muçën, ish-administrator i kompanisë dhe aktualisht drejtor në kompaninë Albpetrol.

Urdhërarrestet janë lëshuar nga prokurori Dritan Prençi që ka nën hetim inceneratorin e Fierit dhe të Tiranës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

KRU “Gjakova” njofton se do të jenë pa ujë disa lagje, shkak punimet në rrugën “Skënderbeu”

Story i radhës

Erdogan mban fjalim para nisjes së bisedimeve Rusi-Ukrainë në Stamboll

Të fundit nga