Shqetësime te stafi i Manchester Cityt, probleme me aeroplanin që po udhëtonin

Fluturimi Manchester Cityt për në Londër për ndeshjen e tyre kundër West Ham u desh të ridrejtohej në ajër për shkak të një problemi me sistemin e frenimit të Aeroplanit.

Daily Mail tha se aeroplani – që mbante stafin e skuadrës dhe dhomës së pasme – u detyrua të ndryshojë kursin e fluturimit për shkak se shoqërohej me pengesa të mëdha në frenim.

Anët ishin për shkak të aeroportit të Londrës, por defekti teknik nënkuptonte që ata kishin nevojë për një aeroport me një pistë më të gjatë në të cilin do të zbarkonin.

Në vend të kësaj, Cityu ul i sigurt në Stansted, rreth 33 milje larg nga destinacionit të tyre të  planifikuar.

City do të zhvillojë ndeshjen kundër West Ham të David Moyes në stadiumin e Londrës në 13.30 pasdite të shtunën.

Goal raportoi se nëse fluturimi do të ishte për shkak të uljes në një aeroport të madh, nuk do të kishte nevojë të ridrejtohej.

Kjo është çështja e dytë në lidhje me aeroplanin që prek City – edhe pse kjo doli të jetë pak më shumë sesa një shqetësim i vogël.

Në vitin 2016, fluturimi i ekipit të tyre doli nga pista gjatë ngritjes nga Norwich.

Nuk kishte më probleme me fluturimin e qytetit këtë herë dhe besohet se ata u ulën në Stansted pa pengesa.

Çështja e vetme tjetër ishte një mbërritje pak e vonuar në hotelin e tyre përpara fillimit të hershëm të nesërm.

Ngjarja paraprake

Dy mësues me Koronavirus, mbyllet shkolla në këtë vend të Shqipërisë

Ngjarja e ardhëshme

Muaremi: Policia financiare ka hapur para-hetim për Bankën Eurostandard (VIDEO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian