Shqetësime për Kloppin

Po vazhdon mallkimi i Liverpoolit nga lajmet tronditëse për shkak të lëndimeve të lojtarëve kryesor të ekipit e sidomos ata të repartit defanziv.

Së fundi, Andry Robertson nuk është përfshirë në listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e Ligës së Kombeve kundër Sllovakisë.

Mbrojtësi i krahut të majtë i Liverpoolit ka pësuar një lëndim gjatë ndeshjes kundër Serbisë ku edhe e siguruar kualifikimin për në Kampionatin Evropian 2021.

Pas ndeshjes, Robertson theksoi se e ka tërhequr kofshën e tij dhe se ka ndier dhimbje.

Kjo nënkupton se trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, për ndeshjen kundër Leicester Cityt, nuk do të mund të llogorisë në shërbimet e lojtarëve kryesor të mbrojtjes si Virgil Van Dijk, Joe Gomez, Andry Robertson dhe Trent Alexader Arnold.

Ngjarja paraprake

Situatë kritike edhe në Shqipëri: 597 raste të reja dhe 11 viktima në 24 orët e fundit

Ngjarja e ardhëshme

Mit apo e vërtetë: A e redukton çokollata stresin?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian