Shpresë për Chelsean, Abramowich me afat të caktuar për ta shitur klubin

Biznesmeni dhe miliarderi rus Roman Abramowich ka vetëm 81 ditë që të arrijë marrëveshje për ta shitur klubin e tij Chelsean, raporton “Sky Sport”.

Po ashtu, raportohet se Abramowichit nuk do t’i lejohet që të ketë profit nga shitja e Chelseat.

Biznesmeni rus ka afro tre muaj kohë për të arritur marrëveshje, para se licenca që e lejon klubin që të luajë deri në fund të këtij sezoni skadon më datën 31 maj.

Përndryshe mbijetesa e kampionit evropian si funksion i përbashkët nuk mund të garantohet.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dënohen me katër vite burg të akuzuarit për rastin “Dhoma Publike”

Story i radhës

Gazetari rus që lufton në Ukrainë kundër Putinit: Kjo është beteja e Armagedonit

Të fundit nga