Shpërthimi i COVID-19, Belgjika ndalon prostitucionin

Belgjika ka shënuar një rritje të ndjeshme të rasteve me koronavirus në javët e fundit dhe kjo gjë ka detyruar autoritetet vendase për të menduar rreth disa masave shtrënguese të reja për të mbajtur kurbën në kontroll.

Qyteti më i goditur nga pandemia është Brukseli, i cili raporton pozitivë më shumë se 10% të të testuarve çdo ditë, shifër kjo që është rritur ndjeshëm krahasuar me javët e kaluara.

Për këtë arsye mes masave të tjera, autoritetet vendosën të pezullojnë dhe aktivitetin e prostitucionit, si një aktivitetet që ka ndikuar në shtimin e rasteve.

Gjithashtu janë mbyllur dhe hotelet dhe u dërguan efektivët e policisë për të informuar punonjëset e seksit se duhet të zbatojnë masat.

Ngjarja paraprake

Këto janë tri skuadrat e radhës që sigurojnë kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Ngjarja e ardhëshme

Transferimi i ri i Barcelonës arrin në Spanjë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian