Shpërthim tek qendra e testimit kundër Covid-19, dramë në Bovenkarspel të Holandës

Pak para hapjes së qendrës të testimit kundër COVID-19 në Bovenkarpsel, në veri të Amsterdamit, ka ndodhur një shpërthim.

Për fat të mirë në këtë qytet holandez askush nuk është lënduar. E mediat lokale raportojnë se shpërthimi ka ndodhur jashtë qendrës së testimit.

Si rezultat i shpërthimit janë thyer disa dritare, kurse në vendin e ngjarjes ishte prezent punonjësi i sigurimit që nuk është lënduar.

Në anën tjetër, policia ka bllokuar zonën përreth ku ka ndodhur shpërthimi. Besohet se cak i sulmit ishte qendra e testimit.

Ngjarja paraprake

Drogë dhe armë në Bërvenicë të Tetovës, arrestohen dy persona

Ngjarja e ardhëshme

Ngacmoi seksualisht minorenen, arrestohet 43-vjeçari në Fier

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian