Shpërthim në Gaza, raportohet për disa të plagosur

Shpërthimi në një shtëpi në Beit Hanoun në pjesën veriore të Rripit të Gazës raportohet se shkaktoi disa të plagosur, njoftoi Ministria e Brendshme e drejtuar nga Hamasi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria tha se ka nisur një hetim për të përcaktuar shkaqet e shpërthimit.

Sipas dëshmitarëve okularë, shpërthimi shkaktoi disa lëndime dhe dëme materiale.

Ministria e Shëndetësisë ende nuk është prononcuar rreth rastit.. .

Ngjarja paraprake

Arrestohet 49 vjeçari nga Shkupi, i konfiskohen armë dhe municion

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, arrestohen 72 persona për kontrabandë me migrantë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian