Shpërthen në lot pas 2 barazimeve me kombëtaren

San Marino është nga ato kombëtare, kur të gjithë kundërshtarët e konsiderojnë si fitore të sigurt përballjen me ta.

Megjithatë së fundmi kjo kombëtare ka marrë dy rezultate që për ta janë historike. Në dy ndeshjet e fundit, San Marino ka marrë dy barazime pa gola, ndaj Lihtenshtejnit dhe Gjibraltarit.

Një arritje e rëndësishme kjo, pasi kjo kombëtare deri tani kishte grumbulluar 34 humbje rresht në ndeshjet zyrtare.

Që dy barazimet janë një arritje e madhe, këtë e tregon edhe mbrojtësi Date Rosi. 33-vjeçari pas përfundimit të ndeshjes, ka folur për mediat, ku nuk i ka mbajtur dot lotët.

Ngjarja paraprake

Tritan Kalo për të infektuarit me covid: Po përdoren skema trajtimi jashtë logjikës mjekësore

Ngjarja e ardhëshme

Slloveni - Kosovë, ja kë e favorizojnë bastet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian