Shpend Ahmeti konfirmon se ka përfunduar asfaltimi i këtyre rrugëve në Prishtinë

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka konfirmuar se janë asfaltuar tri rrugë në Prishtinë.

Ahmeti përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka thënë se në ditët e ardhshme do të përfundohen edhe trotuaret.

“Punimet po vazhdojnë dhe pas përfundimit të rikonstuimit të tërësishëm të rrugës, qarkullimi do të jetë më i sigurtë për të gjithë pjesëtarët në komunikacion. Në ditët në vijim do të përfundohen edhe trotuaret dhe do të jenë të gatshme për t’u shfrytëzuar.”, ka shkruar ai tutje.

Postimi i plotë

Sot kanë përfunduar asfaltimet në rrugët “Pashko Vasa, “Mujo Ulqinaku” dhe “Lorenc Antoni”

Punimet po vazhdojnë dhe pas përfundimit të rikonstuimit të tërësishëm të rrugës, qarkullimi do të jetë më i sigurtë për të gjithë pjesëtarët në komunikacion. Në ditët në vijim do të përfundohen edhe trotuaret dhe do të jenë të gatshme për t’u shfrytëzuar.

Ngjarja paraprake

‘Covid-19 nuk dëmton vetëm mushkëritë’/ Dr.Kalo: Pasojat afatgjata, qëndroni në kontakt me mjekët

Ngjarja e ardhëshme

Trump akuzon ish-këshilltarin e tij: Bolton ishte një nga njerëzit më budallenj në qeveri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian