Shpallet formacioni më i mirë i vitit në Premier League

Shpallet formacioni më i mirë i vitit në Premier League për sezonin 2021/2022, dominon Liverpool!    

Shoqata e Futbollistëve Profesionistë (PFA) në Angli ka zgjedhur ‘Lojtarin e Vitit’ dhe formacionin më të mirë në Premier League.

Sezoni 2021/22 në Ligën Premier ishte i çmendur dhe u vendos vetëm në minutat e fundit, me Manchester City që fitoi titullin me ‘foto-finish’ në luftën ndaj Liverpoolit.

Mohamed Salah u zgjodh lojtari më i mirë i vitit 2022, pasi egjiptiani fitoi më parë edhe ‘Këpucën e Artë’ së bashku me Heung min-Son me nga 23 gola të shënuar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Chrome përdor machine learning për tju mbrojtur nga sulmet

Story i radhës

170 euro vetëm një karficë, veshja e fundit e Nora Istrefit kap shifrën marramendëse (FOTO LAJM)

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish