Shosholli: Herët shkoi në amshim nokaut – bomberi i Prishtinës

Ish selektori i Kombëtares së Kosovës, Ajet Shosholli, ish kryetrajner i Prishtinës dhe disa skuadrave tjera, është i pikëlluar me humbjen e mikut dhe legjendës së boksit të Kosovës, Xhevdet Peci. 

Shosholli tha se Kosova mbetet pa një emër të madh të sportit, që solli suksese të mëdha me klubin e boksit Prishtina, pesë tituj të kampionit të ish Jugosllavisë.  

“Herët shkoi në amshim nokaut – bomberi i Prishtinës i cili shumicën e meçeve i fitoi me një goditje apo si thuhet në zhargonin e boksit me nokaut.

Ngushëllime për të gjithë komunitetin sportiv.

U prehsh në paqe dhe të qofte dheu i lehtë miku i im”, ka shkruar Shosholli në profilin e tij n facebook.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Hiqet vendimi për kufizimin e eksportit të vajit nga luledielli

Story i radhës

Lirohet këngëtarja Elsa Lila?

Të fundit nga