Shoqërohet në polici një nga kontrollorët e Rinasit

Është shoqëruar në polici mbrëmjen e sotme një nga kontrollorët e Rinasit.

Rrethanat dhe arsyet mbeten të paqarta. Në vijim priten më shumë detaje.

Ushtria dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë morën pasditen e sotme në kontroll aeroportin ndërkombëtar të Tiranës pas grevës së kontrollorëve.

Ende nuk ka një vendim te zbardhur apo urdhër qeverie, por ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi doli me një sqarim të ilustruar me videon e dërgimit të ushtrisë.

 Ndërkohë ministrja e Infrastrukturës Balluku paralajmëroi punonjësit të rikthehen në punë ose do të dëbohen me forcë nga ambientet.

Ngjarja paraprake

Gjermania do të nisë negociatat me Rusinë për ta blerë vaksinën e saj

Ngjarja e ardhëshme

Bayern - PSG, notat e lojtarëve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian