Shoqata e Gastronomëve: Policia të mos futet në lokale me armë të gjata

Petrit Kllokoqi nga Shoqata e Gastronomeve të Kosovës ka shprehur edhe shqetësimin për aksionet e policisë në lokalet e tyre.

“Kemi pasur diskutime me organet e sigurisë dhe kemi gjetur mirëkuptim që policia mos të futet me armë të gjata në lokalet tona, sepse po ngjallë panik te klientët”.

Kllokoqi thotë se subvencionimet e premtuara për gastronominë nuk janë dhënë derisa sipas tij dënimet kanë vazhduar.

“Të na falin një pjesë të dënimeve sepse nuk po mundemi të ja dalim”, deklaroi ndër të tjera Petrit Kllokoqi nga Shoqata e Gastronomëve të Kosovës.

Ngjarja paraprake

Juventus përgatit të ardhmen

Ngjarja e ardhëshme

Steven Gerrard kërkon hetim nga UEFA për fyerjet racore ndaj Camaras

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian