Shkupi ‘bombardon’ Vardarin

Skuadra shqiptare Shkupi, i tregon Vardarit se kush është shefi i kryeqytetit të Maqedonisë së Veriut.

Shkoi triumfon me rezultat 2:0 kundër Vardarit, në takimin e javës së 23-të. 

Për shkupjanët janë pikë të arta në luftë për titullin e kampionit, ku aktualisht renditen në vend të dytë me 43 pikë. 

Golat i shënuan Reginaldo (29′) e Gligorov (67′). Vardari mban vendin e tetë me 27 pikë të mbledhura.

Liga e Maqedonisë së Veriut 
Boreci-Bellasica 1:0
Makedonija GP-Sileksi 0:3
Shkëndija-Pelisteri 1:0
Shkpi-Vardari 2:0
Struga TL-Renova 0:0
Rabotniçki-A. Pabdev 0:2

Tabela
1. Shkendija    23    14    8    1    41:14    50
2. Shkupi    23    12    7    4    32:19    43    
3. Makedonija GP    23    11    5    7    34:30    38
4. Struga Trim & Lum    23    8    10    5    24:19    34
5. Rabotniçki    23    7    11    5    26:23    32
6. Boreci    23    9    5    9    23:23    32
7. Pelisteri        23    7    7    9    22:26    28
8. Vardari    23    6    9    8    28:34    27
9. Sileksi 23    7    5    11    30:27    26
10. Akademija Pandev    23    7    4    12    25
11. Renova    23    5    9    9    25:32    24
12. Bellasica    23    3    4    16    18:48    13 
Në javën e ardhshme takohen: A. Pandev-Struga TL, Bellasica-Rabotniçki, Boreci-Pelisteri, Renova-Makedonija GP, Sileksi-Shkupi dhe Vardari-Shkëndija.

Ngjarja paraprake

Ditë e zezë për Romën

Ngjarja e ardhëshme

Mianmar, në protestat kundër grusht shtetit humbin jetën 7 persona

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian