Shkup,16 vjeçari me Bmw X6 shkel një mjek në afërsi të qendrës klinike

Mjeku dhe profesori i njohur Gjorgji Jota gjendet në koma pasi mbrëmë u shkel me veturë në afërsi të Qendrës Klinike në Shkup.

Ministri i shëndetësisë Venko Filipce tha mjeku Gjorgji Jota ka pësuar lëndime trupore në pjesën e kokës.

“Mjeku Jota ka lëndime të rënda në kokë. Gjendet në repartin për mjeksim intensiv. Ka shtrengime në kokë dhe në mushkëritë e bardha dhe është në respiratorë. Tash ndërmerren të gjitha masat për mjekim intensiv të tij”, tha Filipçe.

Ngjarja ndodhi mbrëmë rreth orës 20:30 në rrugën “Nënë Tereza” .

“Më 25.02.2021, në ora 20:30 në SPB Shkup është denoncuar se në udhëkryqin nga bulevardi “Nënë Tereza” dhe rruga “Elisie Popovski-Marko”, një veturë “BMW X6″, me targa të Shkupit nga fshati Hasanbeg, ka go*ditur këmbësorin Gj.J.(58vj) nga Shkupi” njoftuan nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Është kryer ekspertizë dhe po hetohet rasti nga ekipi i SPB Shkup.

Ngjarja paraprake

Ramos, mbrojtësi me më shumë gola në shekullin e 21-të

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, 10.282 të shëruar dhe 9.205 raste të reja me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian