Shkup, sanksionohen 332 shoferë

Policia në territorin e qytetit të Shkupit, ditën e kaluar janë shqiptuar 332 sanksione, prej të cilave 109 për tejkalimin e kufirit të shpejtësisë, 48 për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara, 20 motoçiklistë dhe 37 gjoba u shqiptuan për mos mbajtjen e maskës mbrojtëse.

Kontrollet e intensifikuara të trafikut do të vazhdojnë në ditët në vijim, theksojnë nga Ministria e punëve të brendshme.

“Ne u bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut përtë rritur sigurinë në komunikacion.” – porosisin nga MPB.

Ngjarja paraprake

Huawei prezanton Mate 40 më 22 Tetor

Ngjarja e ardhëshme

MPB: Janë regjistruar 869 shkelje për mosmbajtje të maskës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian