Shkup, nënë e bijë vdesin nga goditja e rrymës elektrike

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme rreth orës 14:50 Ndihma e Shpejtë në Saraj ka raportuar se në fshatin Arnaqi është konstatuar vdekja e dy personave të gjinisë femërore nga korrenti, përcjell TV21. MPB thekson se dy viktimat janë nënë e bijë.

“Punonjësit policorë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe sipas deklaratës së N.S. (27) nga fshati Arnaqi, diku rreth orës 14:10 ka gjetur motrën e saj M.S. (24) nga i njëjti fshat në banjë të prekur nga rryma, ajo është drejtuar për ndihmë, por ndërkohë nëna e saj Z.S. (57), teksa po përpiqej të ndihmonte M.S., gjithashtu është goditur nga rryma. Ambulanca ka konfirmuar vdekjen e të dy personave”, theksojnë nga MPB.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sevilla është futur seriozisht në garë për Iscon

Story i radhës

Malisheva – Ballkani, formacionet zyrtare

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish