Shkup, mbyllet spitali modular Kovid 19

Baraka të zbrasta, krevatë të rregulluara- spitali modular në SHkup mbyllet pas vetëm 2 muaj punë- njofton Telma.  Jozyrtarisht arsyeja është mospasja e kuadrit dhe kushteve.Zyrtarisht, nuk ka pacientë. Spitali pacientët e parë i paranoi në mesin e muajit tetor dhe për një kohë të shkurtë u  hospitalizuan 75 pacientë .

 

Ngjarja paraprake

Likova e Presheva bëhen bashkë, fitojnë projekt nga BE (Dokument)

Ngjarja e ardhëshme

Zyrtarët e Shëndetësisë: Franca nuk duhet të përjashtojë një izolim të tretë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian