Shkup, konfiskohen rret 15.000 mjete piroteknike në Bit Pazar

Zyrtaret policor të SPB Shkup sot në Bit Pazar konfiskohen rreth 15.000 mjete piroteknike.

Nga policia shtojnë se pas dokumentimit të plotë të rastit do të vijojë parashtresë adekuate.

Më herët u raportua përleshje mes policisë dhe shitësve të mjeteve piroteknike në tregun e Bit Pazarit.

Ndryshe, policia për çdo ditë konfiskon mjete piroteknike nëpër qytete të ndryshme dhe kanë të bëjnë me aksione të përforcuara kundër mjeteve piroteknike.

Ngjarja paraprake

Haziri: Uroj një vit të bardhë dhe me shëndet të plotë në familjet tuaja

Ngjarja e ardhëshme

Dënohet Cavani

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian