Shkup, kjo është komuna me numrin më të madh të rasteve aktive

Komuna e Aerodromit është komuna me numrin më të madh të rasteve aktive në qytetin e Shkupit.

Komuna e Aerodromit është komuna me numrin më të madh të rasteve aktive në qytetin e Shkupit.

Në raportin e Ministrisë së Shëndetësisë të publikuar sot, raporton SHENJA, qëndron se në këtë komunë janë 109 raste aktive. Më pas në komunën e Qendrës janë 96 raste aktive, Karposh-83, Gazi Babë-80, Kisella Vodë-79.

Në komunën e Çairit në vazhdimësi është duke shënuar rënie numri i rasteve aktive. Për momentin janë 59, ndërsa kujtojmë se kohë më parë Çairi kishte mbi 400 raste aktive. Më pas komunat tjera janë si vijojnë:

Gjorçe Petrov-50
Butel-31,
Shuto Orizarë-17
Studeniçan-9
Saraj-12
Haraçinë-5
Ilinden-28
Sopishte-3
Zelenikovë-2
Të huaj-7

Ngjarja paraprake

Klea Huta shpërthen në lot ndërsa reciton poezinë për Kird (video)

Ngjarja e ardhëshme

Tre të vdekur, 148 të sapoinfektuar dhe 65 të shëruar nga Kovid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian