Shkon në 13 numri i të vdekurve nga sulmi rus në qendrën tregtare në Kremenchuk

Zyrtarët kanë përditësuar në 13 numrin e të vdekurve nga sulmi me raketa ruse në qendrën tregtare në Kremenchuk.

Në një deklaratë në aplikacionin e mesazheve Telegram, Dmytro Lunin, guvernator i rajonit qendror të Poltava, tha: “Është shumë herët për të folur për numrin përfundimtar të njerëzve të vdekur”.

Lunin gjithashtu konfirmoi se 50 persona ishin plagosur në sulm.

Më herët, presidenti Volodymyr Zelenskyy tha se më shumë se 1,000 njerëz ishin në qendrën tregtare në kohën e sulmit, për të cilin dëshmitarët thanë se shkaktoi një zjarr të madh dhe dërgoi tym të errët që ngrihej në qiell.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ndahet nga jeta mjeku Musli Ferati, Besimi: Ishte i përkushtuar dhe shumë human

Story i radhës

Megi Pojani rrëmben vëmendjen me pozat me bikini, me fokus në pjesën e pasme

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish