Shkëndija vetëm një pikë në derbin shqiptar 

Shkëndija nga Tetova importon një pikë të madhe nga Struga, duke e ruajtur pozitën e parë në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut. 

Struga Trim & Lum dhe Shkëndija, i ndanë pikët, duke luajtur baras (1:1), në kuadër të javës së 13-të. 

Futbollisti Aleksandër Ristevski shënon në minutën e 12-të për vendasit, ndërsa Besart Ibraimi barazon rezultatin në minutën e 82-të. 

Shkëndija kryeson me 27 pikë, pasojnë Makedonija GP me 26, Shkupi 25, Struga Trim & Lum me 20 pikë etj.  

Besart Ibraimi kryeson listën e shënuesve me 11 gola, ka një më shumë se Darboe i Shkupit.

Ngjarja paraprake

Zeneli nga minuta e 55-të, Reims pëson humbje nga Lyoni

Ngjarja e ardhëshme

Partitë, të gatshme për hapjen e Kodit Zgjedhor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian