Shkëndija jep sinjale pozitive

Në kuadër të përgatitjeve për Kampionatin e ri në Ligën e Tretë-Veri të Maqedonisë, i cili do të fillojë më 10 shtator, Shkëndija e Haraçinës luajti ndeshjen e parë miqësore me Lepencin në Kaçanik.

Haraçinasit bënë një paraqitje të mirë, ndërsa rezultati në fund ishte 3:3. Pas pjesës së parë Shkëndija kishte epërsi prej dy golave (1-3). Dy gola i shënoi përforcimi i madh Emir Aliu dhe një Artan Azemi.

Më shumë se rezultati në këtë ndeshje kishte rëndësi testimi i formës së lojtareve dhe aplikimi i sistemeve të ndryshme të lojës në prag të sezonit të ri nga trajneri Evzi Aliu.

Ky i fundit ka testuar të gjithë 28 lojtarët që i ka në ekip.

Ka pasur gjëra pozitive në lojën e tyre, por edhe gjëra që duhet të përmirësohen në ditët në vazhdim.

KF Shkëndija shpreh falënderim të veçantë deri te ekipi i KF Lepenci për mikëpritjen e ngrohtë, duke i uruar suksese.

Më 20 gusht (e diel), Shkëndija luan miqësoren e dytë në Kosovë, kësaj radhe me skuadrën e Sharrit nga Hani i Elezit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ylli Morina, gjeniu i matematikës nga Shkupi që po ndihmon studentët nga e gjithë bota (Video)

Story i radhës

Lufta në Ukrainë, Kuleba: Nuk lëshojmë territor për t’u anëtarësuar në NATO

Të fundit nga