Shkëlqyen atletet e Kosovës

Kosova ka një numër të madh të atleteve të talentuar dhe që pritet shumë në të ardhmen.

Në fundjavën që e lamë pas u zhvillua aktiviteti i radhës i atletikës në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë, ku disa atletë e atlete treguan cilësitë e tyre. 

“Rekord i Kosovës, vrapim stafetë 4×100 metra U16 – 55.55 sekonda.

Dea Halimi, Gerta Gashi, Vesa Jusufi, Medina Fejza, shkëlqyen”, shkruan në faqen e Federatës së Atletikës së Kosovës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ryshfetit në “Bllacë”, Spasovski: Do të ketë edhe përgjegjësi materiale

Story i radhës

Do të ketë edhe përgjegjësi materiale për ryshfetin në “Bllacë”, tha Spasovski

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish