Shitje narkotikësh dhe dhunë në familje, 5 të arrestuar në Tiranë

Pesë persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale kanë rënë në prangat e policisë së kryeqytetit.

Policia ka bërë me dije se të arrestuarit akuzohen për shitje të lëndëve narkotike cannabis sattiva dhe për drejtim mjeti në mënyrë të parregullt.

Gjithashtu mes të arrestuarve është dhe një 45 vjeçar i cili akuzohet për ushtrim të dhunës fizike ndaj bashkëshortes së tij.

“Vihen në pranga 5 shtetas për vepra të ndryshme penale

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– Gj. Z., 22 vjeç, pasi në Arbanë, gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike, e llojit cannabis sattiva;

– R. S., 34 vjeç, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, pasi duke drejtuar mjetin në mënyrë të parregullt, nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të policisë për të ndaluar, dhe gjatë kontrollit fizik të tij, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike, e llojit kokainë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– G. B., 45 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 5 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit M. S., 58 vjeç, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, pasi në bulevardin “Nënë Tereza”, ka kundërshtuar shërbimet e Policisë, gjatë shoqërimit.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit K. S., 29 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, është përplasur me mjetin e Komisariatit të Policisë Nr. 6”, thuhet në njoftimin e policisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lila ka reaguar për zhvillimet e fundit që kanë prekur botën e sportit

Story i radhës

Vijon testimi për COVID në QMF 4 në Prishtinë, pritjet deri në 30 minuta

Të fundit nga