Shitja e Haller te Dortmund mbush arkat e Ajaxit

Sabastian Haller pritet të zyrtarizohet te Borussia Dortmund, një transferim që ka mbushur arkat e Ajax.

Sapo të finalizohet shitja e Haller tek gjermanët, Ajax do të mund të transferojë lojtarin e Tottenham, Steven Bregwijn, i cili nuk është pjesë e planeve të Antonio Conte.

“Spursat” kërkojnë për lojtarin e tyre 29 milionë euro, shifër që Ajax mund ta pranojë pasi shitja e Haller ka mbushur arkat.

24-vjeçari Bergwijn sezonin e kaluar luajti në 32 ndeshje në të gjithë kompeticionet dhe shënoi 4 gola.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Apartamente, garazhe, tokë dhe automjete/ Prokuroria e Tiranës sekuestron disa pasuri të krijuara nga pastrimi i parave. Kujt i përkasin!

Story i radhës

Miliona denarë nga arka e Studeniçanit shkojnë për shokun e afërt të Azem Sadikit!?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish