Shirat shkaktojnë përmbytje në Tenesi, 4 të vdekur

Shirat e rrëmbyeshëm nëpër Tenesi përmbytën shtëpi dhe të paktën një kishë dhe lanë rrugët të pakalueshme, duke bërë që dhjetëra njerëz të shpëtoheshin në zonën e Nashville. Autoritetet thanë se katër trupa u gjetën të dielën pas përmbytjes, shkruan AP.

Ebony Northern tha se një përrua normalisht i butë që kalonte nëpër kompleksin e saj të apartamenteve në Nashville u ngrit shpejt pasi shiu i madh filloi natën e së shtunës vonë.

Brenda një ore apo më shumë, ajo mund të shihte disa njësi të katit të parë në pjesë të tjera të kompleksit që po përmbyten.

Ajo tha se njerëzit u zhvendosën në katin e dytë dhe ajo gjithashtu dëgjoi thirrje për anije që vinin mbi skanerin e departamentit të zjarrit.

Ngjarja paraprake

Demi Rose vjen e zhveshur, vendos trëndafilin në gjoksin e saj

Ngjarja e ardhëshme

Nis asfaltimi i lotit 3 të Unazës së Madhe, Balluku: Shkoza bëhet pjesë e kryeqytetit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian