Shirat e dendur shkaktojnë përmbytje në Mekë

Shirat e dendur në Mekë të Arabisë Saudite kanë shkaktuar përmbytje.

Shumë automjete në Mekë janë dëmtuar nga përmbytjet, shkruan Anadolu.

Në njoftimin nga Kryesia e Përgjithshme e Çështjeve të Mesxhid al-Haramit thuhet se janë shtuar masat kundër efekteve negative që mund të ndodhin nga reshjet e dendura.

Nga atje njoftuan se përveç angazhimit të mbi 200 inspektorëve, gjithashtu edhe 4.000 punëtorë janë angazhuar për largimin e ujit me më shumë se 500 pajisje për situatën në fjalë.

Në njoftimin nga Aeroporti i Mbretit Abdulaziz në Xhidde thuhet se disa fluturime u vonuan për shkak të kushteve të pafavorshme atmosferike.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bleron Baraliu kërkon mbylljen e Akademisë dhe riedukim për profesorët e UP-së

Story i radhës

Konfirmojnë lidhjen: Elhaida dhe Lediani në një romancë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish