Shilegov: Qyteti duhet të ketë infrastrukturë të mirë, sezoni i ndërtimit do të zgjasë edhe 10-15 ditë

Shkup, 3 tetor 2020 (MIA) – Ideja për rikonstruimin e tërë rrugëve që po ndodh dhe e shihni është që qyteti duhet të ketë infrastrukturë të mirë. Nuk ka asnjë mënyrë për të rindërtuar një rrugë pa çrregulluar trafikun ditor. Thelbi është të jemi aq shpejt sa jemi, tha kryetari i Qytetit së Shkupit Petre Shilegov.

Ai potencoi se punohet edhe natën dhe se jemi nga fundi i sezonit ndërtimor, që do të zgjas edhe 10-15 ditë.

“Sapo të mbarojnë nervozat dhe turmat, infrastruktura e mirë do të mbetet në 20 vitet e ardhshme”, tha Shilegov sot, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në hapjen e shtegut të parë të biçikletave në Vodno.

I pyetur pse periudha e karantinës nuk u shfrytëzua për rindërtimin e rrugëve në qytet, Shilegov tha se ata punuan seriozisht mirë edhe gjatë periudhës së karantinës.

“Pastaj kemi punuar në katër bulevarde. Atëherë punuam rrugën e Plastikave, bulevardin KAÇKM dhe rinovuam disa nga rrugët e qytetit. Pastaj periudhën e zgjedhjeve ndaluam dhe ne nuk mund të hynim në ato procedura, sepse do të interpretohej si ndikim në zgjedhjet”, tha Shilegov. sn/

Изјава Шилегов

Posted by MИА.mk on Сабота, 03 октомври 2020

Ngjarja paraprake

VMRO-DPMNE-ja kërkon të përfshihet në unifikimin e pozicionit shtetëror ndaj Bullgarisë

Ngjarja e ardhëshme

Chelsea shpërthen me gola në pjesën e dytë, deklason Crystal Palacen 

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian