Shifra të larta në Francë, 38 619 të reja dhe 271 viktima

Franca ka shënuar sot një numër të lartë viktimash si pasojë e Covid-19. Autoritetet shëndetësore njoftojnë se në 24 orët e fundit 271 persona kanë humbur jetën.

Po ashtu vendi ka regjistruar një shifër të lartë të infektuarish. Bëhet fjalë për 38,619 raste të reja që nga dje.

Megjithatë, Ministria e Shëndetësisë sqaroi se shifrat do të korrigjohen nesër pas problemeve me mbledhjen e tyre.

Ngjarja paraprake

​Këta janë liderët botërorë që ende po qëndrojnë të heshtur për fitoren e Biden, në mesin e tyre edhe Putin

Ngjarja e ardhëshme

Çiftet të cilët zihen e duan njëri-tjetrin, 9 fakte

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian