Shfaqje e çuditshme gjatë penalltive në ndeshjen Senegali – Egjipti

Senegali triumfoi me penallti (3:1) dhe në një shfaqje të  çuditshme ndaj Egjiptit, për të prerë biletën për në Kampionatin Botëror në futboll.

Kampioni i Kupës së Afrikës me penallti mundi Egjiptin në ndeshjen e play-off-it, pasi sfida përfundoi 1:0 në kohën e rregullt dhe po ashtu edhe pas vazhdimeve, identik edhe Egjipti kishte fituar në takimin e parë. 

Shfaqën lazerët gjatë gjuajtjes së penalltive.

Ndërsa loja vazhdonte, kushtet fillimisht u bënë të parregullta dhe më pas të çuditshme.

Me qindra tregues lazer që e bënin zonën e penalltisë së Egjiptit të dukej si një disko. Me përjashtim të njërit, asnjë lojtar tjetër mysafir nuk shënoi nga penalltia.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lauka: Lulёzimi dhe vyshkja e Lulzimit

Story i radhës

Mbappe shënues i dyfishtë, Franca demolon Afrikën e Jugut! Zogaj ndau drejtësinë 

Të fundit nga