Shevchenko kundër “Superligës së Europës”: Do ta vras futbollin

Ish heroi i Milanit, Andriy Shevchenko ka thënë se Super Liga e Europës “do ta vriste futbollin dhe të gjithë ne e dimë këtë”

Shevchenko, i cili ka shëuar 175 gola gjatë qëndrimit te kuqezinjtë, beso që Super Liga me ekipet gjigante të Europës, do ta shkatërronte futbollin sidomos në shtetin e tij në Ukrainë.

“Ideja për një Super Ligë të Europës do ta vriste futbollin dhe e këtë e dimë”, ka shkruar ai në Twitter. “Vendet si Ukraina do të vuante dhe vetëm një palë klube do të përparonin”.

“Ne duhet që ta zhvillojmë futbollin për të gjithë”.

Shevchenko erdhi tek kuqezinjtë nga Dynamo Kiev në korrik të vitit 199 dhe i ndihmoi klubit për të fituar një Ligë të Kampionëve, një Skudeto, një Superkupë të Italisë dhe Kupës së Italisë.

Ngjarja paraprake

Zjarr i madh në Elbasan, digjet pika e pjesëve të këmbimit

Ngjarja e ardhëshme

Dy ngjarjet më të rëndësishme të ditës së sotme

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian