“Shet dështimet si suksese” Basha sulmon Ramën: Shumë pak vaksina! Shkoi në New York për këpucë të reja

Kryedemokrati

Kryedemokrati Lulzim Basha e ka nisur këtë vit të ri me një sulm ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit njoftoi sigurimin e vaksinës anticovid.

Basha ka thënë se Rama po i shet dështimet si suksese, sepse dozat janë shumë të pakëta për Shqipërinë dhe është tepër vonë shpërndarja e tyre në krahasim me vendet e tjera. Ai ka vijuar me akuzat duke shtuar se në New York ka shkuar për të blerë këpucë të reja.

“Si përherë Rama përpiqet t’i shesë dështimet si suksese. Shqipëria është vendi që jep ndihmën më të vogël ekonomike për qytetarët e saj. Rama premton të sjellë shumë pak vaksina, dhe shumë vonë krahasuar me vendet e tjera. Serbia dhe Maqedonia e Veriut kanë nisur ndërkohë vaksinimin, ndërsa Rama shkoi në Nju Jork për të blerë këpucë të reja! Ky i dështuar duhet të largohet nga qeverisja, që Shqipëria të ndryshojë e të shpresojë sërish”, shkruan Basha.

Basha ka thënë se Rama po i shet dështimet si suksese, sepse dozat janë shumë të pakëta për Shqipërinë dhe është tepër vonë shpërndarja e tyre në krahasim me vendet e tjera. Ai ka vijuar me akuzat duke shtuar se në New York ka shkuar për të blerë këpucë të reja.

“Si përherë Rama përpiqet t’i shesë dështimet si suksese. Shqipëria është vendi që jep ndihmën më të vogël ekonomike për qytetarët e saj. Rama premton të sjellë shumë pak vaksina, dhe shumë vonë krahasuar me vendet e tjera. Serbia dhe Maqedonia e Veriut kanë nisur ndërkohë vaksinimin, ndërsa Rama shkoi në Nju Jork për të blerë këpucë të reja! Ky i dështuar duhet të largohet nga qeverisja, që Shqipëria të ndryshojë e të shpresojë sërish”, shkruan Basha.

Ngjarja paraprake

Nevojë për unitet me popullsinë indigjene, Australia ndryshon himnin

Ngjarja e ardhëshme

As Xhemi Shehu nuk i ka shpëtuar dot Covid-19!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian