Shërohen 49 pacientë nga koronavirusi

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 49 pacientë nga koronavirusi, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Që nga fillimi i pandemisë, gjithsej 14 mijë e 666 persona e kanë fituar betejën me këtë virus.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 49 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14 mijë e 666 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1 mijë e 572”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së. 

Ngjarja paraprake

Infektimet nuk ulen as në fundjavë, 428 në 24 orët e fundit dhe 10 viktima

Ngjarja e ardhëshme

Likovë, të rinjtë kërkojnë transportin publik

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian