Shenja e Horoskopit më të cilën nuk duhet të lidheni

“Dashuria nuk duket me vite”, thonë njerëzit e mençur dhe ndoshta kanë të drejtë. Por sipas astrologjisë, disa kombinime shenjash janë vërtetuar se çojnë në shkatërrim absolut, kryesisht për shkak të toksicitetit.

Mund të ketë pasion, humor të mirë dhe synim për lëshime të ndërsjella për të garantuar një të ardhme të sigurt dhe të dy partnerët të thonë se janë të gatshëm të përpiqen për më të mirën, por fatkeqësisht në disa shenja të zodiakut dështimi është i paracaktuar.

Shikoni, disa kombinime të shenjave të zodiakut që mund të përshkruhen si “të ndaluara” dhe jo pa të drejtë.

Në këto 6 raste, ndarja bëhet thjesht për shkak të toksicitetit të marrëdhënies, ku dy partnerët përfundimisht nuk mund të bashkëjetojnë, siç vërtetohet vetëm pak muaj pas kontaktit të parë…

Pra, cilat janë kombinimet më toksike të shenjave të zodiakut?

Dashi me Luanin

Dashi krenar dhe i pavarur do ta ketë shumë të vështirë të tolerojë sjelljen pothuajse fëminore të Luanit të pashëm. Luani, nga ana e tij, do të kërkojë vazhdimisht konfirmim nga të tjerët, diçka që vetëm mund të zemërojë Dashin intensivisht emocional. Në këtë marrëdhënie, problemi zakonisht fillon me Luanin, i cili e ka të vështirë të bashkëjetojë me një partner kaq dinamik, i cili padashur i shkakton pasiguri të madhe.

Akrepi me Binjakët

Binjakët janë ndoshta i vetmi përfaqësues i zodiakut që mund të arrijë të vendosë në rregull Akrepin shpërthyes. Megjithatë, për fat të keq, tendenca e tij për të kërkuar gjithmonë më shumë se sa mund të japë, e bën Akrepin të tregojë thumbimin e tij herët dhe të vendosë ta gjejë pasurinë e tij diku tjetër. Zakonisht, për sa i përket kombinimit specifik të shenjave të horoskopit, ndarja vjen pas shumë grindjeve tejet psikedelike për shkak të pabesisë së Binjakëve të paqëndrueshëm.

Peshorja me Shigjetarin

Peshorja e ndjeshme dhe e ekuilibruar vështirë se do të jetë në gjendje të tolerojë sjelljen e Shigjetarit aventurier. Për Peshoren, Shigjetari nuk është ai që mund të frymëzojë stabilitet dhe siguri emocionale, ndërsa nga ana tjetër, ai është i lodhur nga nevoja e pamposhtur e Peshores për të diskutuar problemet e marrëdhënieve.

Peshqit me Gaforren

Sa ndjeshmëri mund të përshtatet në një marrëdhënie? Edhe pse këto dy shenja mund të jenë shoqëruesit idealë me partnerin e duhur, mes tyre ekziston një problem i madh. Kësaj marrëdhënieje i mungon dinamizmi dhe motivimi për aventura.

Demi me Virgjëreshën

Nga njëra anë dashnorja absolute e stabilitetit dhe nga ana tjetër shenja më hipokondrike që rezulton e aftë të irritojë edhe macen e shtëpisë, Demi. Edhe pse në teori ky kombinim i veçantë i shenjave të zodiakut mund të krijojë një familje të mrekullueshme, në praktikë gjithçka shkon keq. Demi fillon të mërzitet me çuditshmërinë e Virgjëreshës, si rezultat i së cilës ai humbet dhe interesin e tij erotik.

Bricjapi me Ujorin

Sunduesi i të dyja këtyre shenjave është Saturni. Megjithatë, në rastin e Bricjapit dhe Ujorit, ndodh një “martesë” paradoksale e tradicionales me modernen. Ujori gjithmonë i pakënaqur ka nevojë për përvoja të reja, ndërsa Bricjapi thotë se është i lumtur në zonën e tij të sigurt. Problemet do të shfaqen herët, me këtë çift që është një nga më të rrallët për të arritur shkallët e kishës dhe me të drejtë!

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dushi: Rama ka bërë punë të jashtëzakonshme në 100 ditët e para si kryetar i Prishtinës

Story i radhës

Deputetet ukrainase: Ushtarët rusë po përdhunojnë gra, më pas i ekzekutojnë

Të fundit nga

Partizani mposht Lubotenin

Partizani ka mposhtur Lubotenin në përballjen e vlefshme për xhiron e gjashtë të Ligës “Gjergj Kastrioti”,

AlbanianMacedonianEnglish