Shënimi i Ditës së Alfabetit, Grubi viziton Manastirin

Me rastin e shënimit të Ditës së Alfabetit, delegacioni i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë i kryesuar nga zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik, z.Artan Grubi, sot në ora 13.00 do të vizitojë Muzeun e Alfabetit në Manastir.

Ngjarja paraprake

Francë, shkaktohet panik nga "gripi i shpendëve"

Ngjarja e ardhëshme

Fillon asfaltimi i rrugëve në Shupkovc të Mitrovicës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian