Shekerinska, ARM-ja ende i ofron mbështetje shëndetit publik

Pjestarët e Armatës së Maqedonisë së Veriut edhë më tej mbështesin institucionet shëndetësore publike për ballafaqimin me situatën e krijuar nga Covid 19.

Ata janë të pranishëm në pjesë të ndryshme, punojnë me të sëmurët dhe bëjnë analiza epidemiologjike, pavarësisht rritjes apo uljes së pasqyrës epidemiologjike në vend tha Ministrja e mbrojtjes Radmilla Shekerinska.

“Ne kishim edhe gjendje të jashtëzakonshme edhe krizë dhe këto gjendje dallojnë dhe në baza juridike edhe në procedurë ,por një punë është standarte.Në situatë të jashtzakonshme dhe situatë të krizës forcat e armatosuara ,pjestarët e armatës janë vënë në funksion për mbështetjen e institucioneve civile. Duam të jemi në dispozicion për shërbime më të mira dhe atë duam ta bëjmë edhe tani” – tha Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska.

Shekerinska shtoi se nëse paraqitet nevoja armata do të angazhohet edhe në procesin e imunizimit ,varësisht nga nevojat e institucioneve.

Ngjarja paraprake

Siguroi armën që u vra Behar Sofia, kush është Xhuljano Visha? Lidhja me Nazime Vishën

Ngjarja e ardhëshme

​6 vjet nga pranimi i Kosovës në FIBA

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian