Sheiku i Manchester Cityt e do me çdo kusht Mbappen

Transferimi i Mbappes në Real Madrid është i komplikuar. Ian McGarry dhe Duncan Castles, gazetarët e specializuar në tregun e transferimit, thonë se sheiku i Manchester Cityt, Shekh Mansour ka kërkesë personale transferimin e sulmuesit francez.

Mbappe do të jetë lojtar i lire verën e ardhshme, kur i skadon kontrata me PSG-në dhe vet pronari i Cityt ka kërkuar të nisin ofenzivën për ta transferuar në Angli.

I interesuar për transferimin e tij është edhe Real Madridi, që ishin afër arritjes së marrëveshjes.

Ndërkohë, Paris Saint-Germain ende ka shpresë se do të arrijë marrëveshje për rinovimin e kontratës me yllin francez.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Ndodh mrekullia në Kuçovë! Pas katër orësh në kabinën e kamionit të përmbysur shpëtohet shoferi

Ngjarja e ardhëshme

Salih Zyba për Suharekën: Do të ketë menaxhim me duar të pastra në shëndetësi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian